תוכנת Word מבית Microsoft היא, ללא ספק, תוכנת עיבוד התמלילים הנפוצה ביותר בעולם. היא מתהדרת בכמה מאות מיליוני משתמשים ברחבי הגלובוס אשר עושים בה שימוש יום יומי. האם ידעתם שמלבד יכולתה לאפשר לנו לכתוב מסמכים רגילים בצורה נוחה ופשוטה היא מאפשרת לנו גם ליצור מעטפות מעוצבות בקלות?

למה שנרצה להדפיס על מעטפות?

השאלה הראשונית העולה היא כמובן למה שנרצה בכלל להדפיס על מעטפות ומה התועלת שנפיק מכך. נכון, חלק ממשתמשיה היום-יומיים של התוכנה לא ימצאו אפשרות זו כמועילה במיוחד. אבל, מי מכם שמנהל עסק קטן או פועל מול גופים רשמיים וודאי ישמח לדעת כי יוכל להפוך בקלות מעטפות לבנות ופשוטות למעוצבות ורשמיות למראה.

עיצוב המעטפה יכול לכלול את לוגו העסק או המותג שלכם ויסייע לכם להציג את עצמכם בצורה מכובדת ומקצועית יותר מול הלקוחות שלכם או מול גופים אחרים איתם אתם נמצאים בקשר. חשבו לרגע כמה נוח לכם כשאתם יכולים לזהות בקלות כל גוף מסחרי שמעביר אליכם פרטי דואר כבר מהמעטפה עצמה.

נשמע מגניב – אז איך זה עובד?

התהליך עצמו פשוט במיוחד היות ותוכנת Word כוללת בתוכנה אפשרות מובנית להדפסה על מעטפות. אבל, רגע לפני שאתם קופצים למים העמוקים, חשוב לוודא כי המדפסת בה אתם עושים שימוש אכן מתאימה להדפסה על מעטפות.

כדי לוודא זאת, תוכלו לבדוק את חוברת ההדכה של המדפסת עצמה או לבקר באתר היצרן. אם אכן המדפסת מתאימה להדפסה מסוג זה תוכלו לגשת לשלב הבא ולבדוק היכן עליהם למקם את המעטפות במגש הנייר של המדפסת וכמובן האם עליכן להשתמש באחד מכלי העיגון של המדפסת.

המדפסת תואמת, המעטפות מחכות; קדימה מתחילים!

אחרי שווידאנו שהחומרה שברשותנו אכן תומכת באפשרות להדפסת מעטפות נעבור לשלב הביצוע. בשלב הראשוני נפתח את תוכנת Word, ניצור מסמך חדש ונדלג אל לשונית "דברי דואר."

מעטפות

כעת, נבחר באפשרות "מעטפות" המופיעה תחת קבוצת הפקודות "יצירה."

מעטפות

המערכת תפתח לפנינו את מסך ההגדרות של הדפסת המעטפות בו עלינו להקליד את כתובת הנמען וכתובת השולח בתיבות המתאימות.

מסך ההגדרות

וודאו כי הזנתם את המעטפות במגש הנייר על פי התרשים המופיע מעל לכיתוב "הזנה." אם המדפסת שלכם מקבלת את המעטפות באופן שונה – הקליקו על התפריט והגדירו לתוכנת Word כיצד המדפסת שלכם מושכת את המעטפות שלכם.

הזנה

בחלון "הגדרות ההזנה" נוכל לעבור גם ללשונית "אפשרויות מעטפה" על מנת לבחור בגודל המעטפה ובהגדרות נוספות. לאחר שסיימנו להתאים באופן אישי את כל הגדרות ההדפסה נקליק על כפתור האישור.

אפשרויות מעטפה

בשלב זה, אנחנו נמצאים בחצי הדרך ולמעשה תוכלו להקליק על כפתור הדפסה על מנת להדפיס את המעטפה עצמה. אבל אנחנו רוצים, כמובן, להוסיף לוגו מעוצב למעטפה שזה עתה יצרנו. לשם כך, נקליק על כפתור "הוסף למסמך."

הוסף למסמך

המערכת תהפוך את המעטפה שלכם למסמך רגיל בעל מאפיינים הזהים למאפיינים שהגדרתם. עברו ללשונית "הוספה" ובחרו באפשרות "תמונה."

תמונה

בחרו בתמונה שזה עתה הוספתם למסמך, עברו ללשונית "עיצוב אובייקט" ובחרו באפשרות "גלישת טקסט". לאחר מכן בחרו באפשרות "לפני הטקסט" על מנת שתוכלו לשנות את מיקום התמונה באופן חופשי.

מיקום התמונה

לאחר שמיקמתם את הלוגו ותמונות נוספות במיקום שרציתם תוכלו להדפיס את המעטפה המעוצבת באופן מיידי על ידי הקלקה על כפתור "קובץ" ובחירה באפשרות "הדפסה" מתוך תפריט האפשרויות.

הדפסה

הסיכום שלנו?

אחרי שגילינו שתוכנת Word התמימה שמותקנת במחשב שלנו יכולה לסייע לנו להפוך את המעטפות שלנו למעוצבות ומרעננות החיבה שלנו כלפיה גלה במעט. אחרי הכול היא הרי חסכה לנו את הריצה לבית הדפוס הקרוב וגם חסכה לנו לא מעט כסף.
מאמר זה נכתב על ידי חברת גולייר המתמחה במתן פיתרונות דפוס, שילוט ועיצוב במקום אחד. ועל ידי אינטר-צק כרטיסי ביקור.

דילוג לתוכן