תסכלו מסביב לכם. כמה כבלים אתם רואים? לפי מחקר ש(עוד לא) התפרסם לאחרונה, האדם המודרני עושה שימוש מדי יום בארבעה וחצי כבלים ומתאמים שונים בממוצע. מהם הסוגים השונים? ואיך מסתדרים עם הבלאגן שהם יוצרים? הנה מדריך קצר ושימושי שיעזור לכם לצאת מהסבך.

מבין מבחר הכבלים והמתאמים שמציעה לנו הטכנולוגיה של המאה ה-21, הנה כמה מהנפוצים ביותר:

 

  1. כבל USB מיני: מחבר בין פתח ה-USB הגדול שנמצא בכל המחשבים שלנו ובין הפתח הקטן שנמצא במכשירים אלקטרוניים שונים. בתמונה ניתן לראות את הכבל שמתאים לרוב המצלמות. למרבה הצער חברות שונות מייצרות מכשירים שונים עם פתחי USB בגדלים שונים – לכן צריך את הכבל המתאים למכשיר המתאים.
  2. FireWire 800 – כבל להעברת נתונים בצורה מהירה יותר מה-USB. נעשה בו שימוש בעיקר בכוננים חיצוניים עם נפח כגדול ובציוד וידאו.
  3. כבל USB סטנדרטי: נמצא בהרבה מדפסות וגם בכמה סוגים של כוננים חיצוניים.
  4. FireWire 400: האח הקטן של מס' 2. גם הוא מיועד להעברה מהירה של נתונים אבל היכולת שלו נמוכה מזו של אחיו המשוכלל יותר.
  5. DVI: מוכר לרובנו ככבל החיבור בין מסך המחשב למחשב עצמו.

פחות נפוצים אבל עדיין מספיק נפוצים בשביל שנדבר עליהם הם הכבלים האלה:

Source: unclutterer.com via Y on Pinterest

 

  1. כבל מתאם למוצרי אפל: נועד לטעינה, העברת נתונים וכן הלאה בין מכשירי אפל שונים למחשבים ניידים וכן הלאה. זהו הדור הקודם של הכבלים שמפנים את מקומם לכבל מס' 3.
  2. עוד כבל מבית אפל הוא חזיז הברק (Thunderbolt). נועד להעברת נתונים בקצב גבוה.
  3. הברק (Lightning): עוד כבל מהמשפחה הגדולה של כבלים ומתאמי lightning לאייפון ושאר המכשירים מבית אפל. זהו כבל הסינכרון והטעינה החדש של אפל שנועד לרשת את מס' 1.
  4. HDMI: נמצא במסכי HD מסוגים שונים.

ובואו לא נשכח את הכבל שמחבר את הראוטר למחשב שלנו ואותנו אל האינטרנט:

Source: amazon.com via Jamie on Pinterest

 

האם החיים לא היו קלים יותר אם היה רק כבל אחד ויחיד לכל הדברים? אפשר לשמוח שלפחות בתחום המטענים של הטלפונים הניידים יש תנועה מהירה לקראת מטען אחד אוניברסאלי שיתאים לכל הטלפונים – אבל מה עם שאר הכבלים שממשיכים להתרבות כמו אבולוציה שיוצאת מכלל שליטה?

Source: xkcd.com via Y on Pinterest

.

בינתיים, הכבלים השונים של המחשב הנייח ושאר מכשירים חשמליים שחיים איתו בשכנות טובה (המדפסת, המערכת, המנורה והמאוורר, לדוגמה) יכולים ליצור סבך יותר בלתי עביר מהג'ונגל הממוצע. כדי לדעת בקלות מי שייך למי – למה לא לסמן אותם?

 

אם יש לך מחשב נייד שמחוברים אליו כבלים שונים שאותם צריך לנתק ולחבר בכל פעם שהוא עוזב את השולחן שלו או חוזר אליו, הפתרון הבא יכול להיות בדיוק בשבילך:

Source: Uploaded by user via PollockDirect.com on Pinterest

 

ובגישה מעוצבת מעט יותר (וכמובן, יקרה מעט יותר):

Source: firebox.com via Pas on Pinterest

 

לצד הכבלים שבהם אנחנו משתמשים, מצטברים גם כבלים שאנחנו לא צריכים אותם כרגע אבל אנחנו רוצים לשמור אותם. הנה פתרון אחסון מבריק בפשטותו: גלילי נייר טואלט!

 

לסיום, תזכרן שלכל בלאגן יש פתרון אחד פשוט: להסתיר אותו ולהתעלם מהקיום שלו.

 

***

מוגש בחסות Reut One החופש לבחור את הטוב והמתאים ביותר. Reut One הינה בית פתרונות בתחום מערכות CRM המתמחה ביישום, פיתוח והטמעת מערכות CRM.

CRM מערכת

דילוג לתוכן