זה קרה לכולנו לפחות פעם אחת: אנחנו מורידים דגם מדויק מהאינטרנט, כמו דוגמאות תפירה או מסמך להרכבה, שדורש מאתנו להדפיס אותו בצורה זהה למסמך המקורי כדי שנוכל באמת להשתמש במסמך. אבל כשהמדפסת מסיימת את עבודתה, אנחנו רואים בבירור כי המסמך המודפס אינו זהה במאת האחוזים למה שמוצג לפנינו על המסך. אך איך אפשר לפתור את הבעיה?

כשאנחנו בוחרים להדפיס מסמך וירטואלי שיצרנו במחשב, הוא נשלח להדפסה על פי הגדרות ההדפסה שבחרנו. אבל מדפסות, בדומה לכל אמצעי טכנולוגי אחר, הן בפועל אסופה של רכיבים אלקטרוניים קטנים הפועלים על פי הגדרות היצרן ואינן יודעות לבצע התאמות אוטומטיות למסמך המקורי, אלא אם נגדיר זאת.

חשוב לציין כי הרוב המוחלט של המדפסות בשוק כיום, אכן מדפיס את המוצג על המסך בדיוק רב. אך בלא מעט מקרים, הגדרות התצוגה של התוכנות בהן פתחתן את המסמך שונות מהגדרות ההדפסה ומצב זה גורם לעיוות ושינוי גודל של הפריטים השונים.

במדריך הקצר שלפניכם נוכל לראות כיצד אנחנו יכולים לשלוט בהגדרות ההדפסה של המדפסת הביתית או המשרדית שלנו ולגרום למדפסת להדפיס בדיוק את מה שאנחנו רואים על המסך בגודל מדויק. כך, כשנצטרך לחתוך את הפריטים המודפסים, נוכל להיות בטוחים שהם אכן הודפסו בגודל מדויק בהתאם למה שהגדרנו במסמך הווירטואלי שלנו.

הדספת מסמכי PDF

אם אתם צריכים להדפיס מסמך PDF בוודאי נתקלתם לא פעם במצב שבו ההדפסה פשוט אינה זהה למוצג על המסך מבחינת גודל האובייקטים ופריטים נוספים ובסיומו של תהליך ההדפסה נשארתם עם דוגמת תפירה או מודל כלשהו שפשוט אינכם יכולים לעשות בו שימוש. הפתרון לבעיה נמצא בתוך חלון הגדרות ההדפסה.

כדי להדפיס את המסמך, פתחו אותו בתוכנת Acrobat Reader המוכרת והקליקו תחילה על כפתור ההדפסה, המופיע בחלק העליון.

הדספת מסמכי PDF

במסך שיופיע לפניכם בחרו באפשרות Actual Size ולאחר מכן הקליקו על כפתור אישור. אם המסמך עצמו גדול מדי בעבור גודל הדפים שטענתם למדפסת, תמיד תוכלו לבחור באפשרות Fit על מנת "לדחוס" את המסמך לתוך העמודים.

הדספת מסמכי PDF

הדפסת מסמכי WORD

אם אתם מדפיסים מסמכי WORD ונתקלתם בתקלה שבה המסמכים מופיעים באופן שונה לחלוטין מהמוצג על המסך, קרוב לוודאי שכמה שינויים קטנים יסייעו לכם לטפל בבעיה במהירות. אם השרטוטים או המודלים שלכם מופיעים בתוך תוכנת WORD והם נאמנים למידה תוכלו לקבוע בתוכנת WORD כי הן יוצגו בגודלם המלא באופן הבא.

פתחו את המסמך בו מופיע השרטוט והקליקו באמצעות המקש הימני של העכבר על התמונה. בתפריט שיופיע לפניכם בחרו באפשרות גודל ומיקום.

 הדפסת מסמכי WORD

בחלון זה תוכלו לראות מהו הגודל המקורי של התמונה ובמקביל מהו הגודל של התמונה בתוכנת WORD. בדוגמה הבאה תוכלו לראות כי התוכנה הקטינה את התמונה ב-6% ולמעשה הפכה את התמונה לקטנה יותר מהגודל המקורי. כדי לשנות מצב זה, שנו את הבחירה ל-100% אחוזים בסעיפים של גובה ורוחב והקליקו על כפתור אישור.

 הדפסת מסמכי WORD

הדפסת תמונות

אם אתם מעוניינים להדפיס תמונות שהורדתם מהאינטרנט כמו דוגמאות תפירה או מודלים שעליכם להדפיס ולבנות בגודל המקורי שלהן חשוב תחילה לבדוק כי הגודל אינו גדול מדי להדפסה במדפסת הביתית שלכם. לעיתים תמונות יכולות להיות ברזולוציה גבוהה שתציג תמונה ברורה מאד במסך אך תהיה גדולה מדי להדפסה. הגודל המומלץ הוא מתחת ל-2000 PX.

כדי להדפיס באופן נאמן למקור אנחנו צריכים לפתוח את תוכנת הצייר המוכרת והפשוטה ולאחר מכן להקליק על לשונית קובץ > הדפסה > הגדרת עמוד.

הדפסת תמונות

בחלון שיופיע לפנינו סמנו את האפשרות "התאם ל-100% מגודל התמונה." הקליקו על כפתור האישור. כדי לבצע את ההדפסה הקליקו על קובץ> הדפסה > הדפס.

הדפסת תמונות

אם התמונה גדולה מדי, תמיד תוכלו להקליק באמצעות המקש הימני על התמונה ולבחור באפשרות הדפסה. כך תפתח תוכנת ההדפסה של מערכת ההפעלה ותאשר לכם להדפיס את התמונה בגדלים קבועים להדפסת תמונות וכדומה מבלי להתאמץ יותר מדי.

לסיכום – המדפסת הביתי שלכם יכולה בהחלט לסייע לכם להדפיס בדיוק את מה שאתם רואים על המסך. זכרו שלא תמיד אתם צריכים לבצע שינויים והתאמות מעבר למה שהמדפסת יודעת לבצע באופן אוטומטי כדי להגיע לתוצאה האופטימלית.

נכתב בעזרת כחילה פתרונות הדפסה, ניסיון מצטבר של למעלה מ-35 שנה. מגוון המוצרים מתוצרת הארץ – אם כבר מדפיסים אז רק כחול לבן!

דילוג לתוכן