מדי חודש, משתמשים הישראלים במאות אלפי קופסאות טייק אווי מפלסטיק. משלוחים ממסעדות, איסופים עצמיים מבתי קפה, חברות מזון, קייטרינג ועוד. לכאורה, עניין שאין בו שום נזק. אבל רק לכאורה. הקופסאות הללו מהוות אבן נגף מהותית בשמירה על הסביבה שלנו. אז בואו נראה מה אפשר לעשות בנידון.

קופסאות מפלסטיק – מדוע הן כה מזהמות?

מה יש באותן קופסאות פלסטיק שיוצר זיהום כה רב לכדור הארץ? ובכן, הקופסאות הללו אינן מתכלות בטווח זמן סביר אלא רק לאחר אלפי שנים, מה שגורם להן להגיע, במוקדם או במאוחר, לאתרי השריפה השונים. מעבר לכך, הקופסאות הללו פולטות חומרים מזהמים ורעילים, אשר מוצאים את דרכם לאוויר שאנו נושמים, למים שאנו שותים, למזון שאנו אוכלים ועוד. בשורה התחתונה, אם הבריאות שלכם ושל הלקוחות שלכם חשובה לכם, קבלו החלטה: שימו סוף לקופסאות הישנות!

מה הפתרון? קופסאות קנה סוכר, כמובן!

כל סוף הוא התחלה חדשה, אז אם שמים סוף לקופסאות הפלסטיק, מהי ההתחלה? אז ככה: קופסאות טייק אווי עשויות מקנה סוכר הן הדבר הבא בענף. מדובר בקולקציה רחבה של קופסאות בגדלים שונים, צורות שונות, חלוקות פנימיות שונות וכו', המתאימות למגוון רחב של ארוחות – בשריות, חלביות, סלטים, קינוחים. אפילו מרקים. כאמור, היתרון הגדול של קופסאות קנה הסוכר, אך בהחלט לא היחיד, טמון בהיותן ידידותיות לסביבה, מתכלות לחלוטין, ניתנות לשימוש חוזר ועשויות מחומרים טבעיים – כל מה שחשוב לקבל ממוצר חד פעמי.

יתרונות נוספים של אותן קופסאות קשורים לנוחות ולחוזק שלהן. חווית האכילה מקופסאות טייק אווי עשויות פלסטיק היא, איך נאמר בעדינות, לא כזאת שתרצו לרוץ לספר לחבר'ה. לפעמים נדמה שהכול מתפרק שם, נוזל מהצדדים, שהרוטב נספג באופן לא מעורר תיאבון במיוחד, ושבגדול תהליך האכילה מזכיר כלא צבאי ולא מסעדה באיכות טובה. בקופסאות החדשות התופעות הללו נעלמות כמעט לחלוטין ומעניקות לכם וללקוחות שלכם חוויה טובה, שהם ירצו לחוות שוב ושוב.

גודל ומחיר

קופסאות הטייק אווי הנפוצות ביותר הן "קופסאות צדפה" בגדלים שונים. יש גם חמגשיות מתכלות, אריזות צדפה לפיצה, אריזות סושי, קערות עם מכסים ועוד. ומה לגבי המחיר? ובכן, מאז הגיעו לישראל, היו הקופסאות החדשות יקרות מעט יותר מאשר קופסאות הפלסטיק הפשוטות. אלא שבקרוב, כאשר יועלו באופן חד המסים על הכלים החד פעמיים המזהמים, המגמה צפויה להשתנות. המחירים יהיו די דומים וההחלטה לעבור לקופסאות החדשות תהיה אפילו קלה ומתבקשת יותר.

דילוג לתוכן