כשהייתי ילדה, היה ניתן לקנות ערכות שונות ליצירה עם גבס. היינו שופכים את תערובת הגבס לתבניות, ליצירת דמויות שונות, ואחר כך צובעים בצבעי גואש. נראה כי סוג היצירה הזה קצת נשכח, וחבל. אפשר להכין דברים מקסימים מגבס ביחד עם הילדים. הנה כמה דוגמאות ליצירות כאלו:

כמו שכתבתי, היצירה הכי בסיסית ופשוטה היא להכין את הגבס לפי ההוראות על השקית וליצוק לתוך תבניות. אפשר להשיג היום תבניות סיליקון בצורות שונות (כאלו המשמשות לקוביות קרח למשל), או לבנות תבנית משלכם באמצעות קרטון. ניתן גם להשקיע קישוטים שונים בגבס, כמו אבנים קטנות, זכוכיות וחתיכות מוזאיקה

 

אחרי שהגבס מתגבש ומתייבש, מחלצים מהתבנית וצובעים. צורות לדוגמא, שהילדים יאהבו לצבוע: לבבות, אותיות, דינוזאורים, כוכבים ועוד.

 

 

 

Source: alphamom.com via Maud on Pinterest

 

אם תמלאו כפפת גומי חד פעמית בגבס – תקבלו יד מגבס! אפשר לצבוע אותה בדוגמת חינה, לקישוט, או להשתמש בה כמתלה לתכשיטים.

 

 

יד ורגל של הילד שלכם משוקעות בתוך משטח גבס ישמשו כמזכרת מרגשת לשנים הבאות. אפשר להוסיף כיתוב או לצבוע.

Source: ehow.com via Sculli on Pinterest

 

אפשר ליצור מגבס כוסות קטנות לנרות.

Source: designmom.com via MrsNomer on Pinterest

 

 

עלה ממשי שנטבל בגבס והתייבש, משמש כתליון לצוואר:

 

ובצורה דומה ניתן לטבול פרחים מלאכותיים, ליצירת ורדים מגבס, למשל, שאותם ניתן אחר כך להדביק על חפצים שונים, למשל על קופסאות.

 

הדרכות מגניבות נוספות שמצאתי ברשת, הן למשל הכנה של עוגיות מקרון מגבס:

 

והכנה של מעמד לפתקים בצורת קאפקייקס, בעזרת גבס

 

אני לא יודעת מה אתכם, אבל כל הרעיונות האלו ממש עשו לי חשק לסור לחנות חומרי הבניין הקרובה ולקנות שקית של גבס. יצירה נעימה!

***

מוגש בחסות אורבונד – אורבונד מציעה לענף הבנייה קשת רחבה ועשירה של מוצרים ביניהם מוצרים בייצור מקומי ומוצרים המיוצרים על ידי חברת KNAUF הגרמנית.

קירות גבס

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן