אם אתם מעוניינים להקים גינה במרפסת או בפטיו, גינה המורכבת מעציצים ומאדניות היא הפתרון בשבילכם. גם בגינה שנמצאת בחצר אפשר לשלב עציצים שונים, כדי לגוון את העיצוב שלה. אתם לא חייבים להסתפק בעציצים או באדניות סטנדרטיים, ויכולים גם ליצור אותם בעצמכם מחפצים שונים שיש בבית או שמצאתם בשוק הפשפשים. ברחבי הרשת יש הדרכות שונות שמלמדות כיצד לעשות זאת. להלן סקירה של כמה מהן.

גינת עציצים על גלגלים

הדרכה מקיפה, צעד אחר צעד, כולל תמונות, מאתר HGTV, שמלמדת כיצד ליצור עציצים ניידים עם גלגלים, ממכלים ופחי מתכת. גם מקסים וגם פרקטי. אפשר להזיז אותם ממקום למקום כדי לשנות את העיצוב מידי פעם, או סתם בשביל להקל על ניקוי המרפסת…

עציצים עם גלגלים

Source: hgtv.com via Racheli on Pinterest

 

יצירת עציצים יוצאי דופן מכל מיני חפצים

ההדרכה הזו מציגה 12 רעיונות ליצירת עציצים מכל מיני מכלים וחפצים, כגון ארגז כלים ישן, מריצה, מסננת ועוד. חלק מהרעיונות די מתבקשים, אבל יש גם כאלו שגרמו לי לומר "מממ… איך לא חשבתי על זה קודם?!". בחלק מהמקרים, ההדרכה מציעה גם הנחיות כיצד בפועל להסב את החפצים האלו לעציצים, וכך היא נותנת גם תועלת שמעבר ל"סתם" כתבת השראה.

 עציצים מיוחדים

 

יצירת אדנית מחלון ישן

אם מצאתם חלון ישן ברחוב או בשוק הפשפשים, ואתם יודעים לעבוד עם מברגה, תוכלו ליצור ממנו אדנית מקסימה לגינה. זו הדרכה מקיפה עם תמונות של כל שלב, ואפילו אני, חסרת ניסיון בעבודות נגרות או הרכבה, השתכנעתי שאני יכולה לעשות את זה.

אדנית מחלון ישן

 

יצירת עציץ מנעל ישנה

ההדרכה עצמה היא הדרכה מעולה – יש תיאור צעד אחר צעד של השלבים השונים להפיכת נעל ישנה לעציץ, כולל תמונות, ואין ספק שזה פרקטי – במקום להשליך את הנעל ישר לפח. ההדגמה עצמה היא על מגף חום ישן, שזה קצת חבל. אני הייתי יוצרת גינה של עציצים מנעלי עקב – הרבה יותר שיקי!

עציץ נעל

 

גינת עציצים תלויים ממכלים ממוחזרים

עציצים לא חייבים להיות מונחים על הקרקע. הם יכולים גם להיתלות באוויר, כך שהצמחים צומחים כלפי מטה ויוצרים מראה מיוחד. ההדרכה הזו מלמדת כיצד להכין עציצים כאלה מבקבוקי שתייה וצנצנות, כך שיש כאן גם אלמנט של מיחזור. אני הייתי טורחת לקשט קצת את הבקבוקים לפני כן, למראה נעים ויפה יותר.

 עציצים תלויים

 

יצירת עציץ מכיסא

אם נהיה מדויקים, הכיסא לא בדיוק הופך לעציץ, אלא יותר לכלי קיבול לעציץ, אבל הרעיון מגניב וקל לביצוע.

עציץ עשה זאת בעצמך

 

יצירת אדנית תלויה מצמיג ישן

אין ספק שצמיג ישן זה אחד החפצים היותר מגניבים שאפשר להפוך לעציץ. ההדרכה הזו מספקת הנחיות ליצירת אדנית מצמיג שתולים על קיר, כך שנוצרת פריחה שופעת כלפי מטה.

אדנית צמיג

 

אין ספק שעציצים מיוחדים אלו יכולים להוסיף למראה ולעיצוב של כל גינה. יצירה נעימה!

***

מוגש בחסות נויה – משלבים עיצוב וצבע. עיצוב גינות מסוג אחר.

עיצוב גינה

דילוג לתוכן