מעבר דירה זו הזדמנות פז להיפטר מחפצים מיותרים ולעשות סדר מוצלח יותר בבית החדש. במאמר זה נתמקד בסדר במטבח ונביא חמישה פיתרונות אחסון שמתאימים גם למטבח קטן בדירה שכורה.

תבלינים

ארגון תבלינים במטבח

Source: google.com.au via Angela on Pinterest

.

בתור אחת שמשתמשת בהמון תבלינים במטבח שלה – ואם לכלול גם את החליטות זה עלול להגיע ל40-50 סוגים… – אף פעם לא הסתדרתי ממש עם האחסון של כל האוצר הזה. מצד אחד, זה צריך להיות נוח למי שמבשל, כך שעל כל תבלין להיות נגיש, וגם צריך להיות ברור מה יש בכל צנצנת. מצד שני – חשוב שהכול יהיה מאוחסן במקום קריר ויבש (ולא, נניח, בשמש), ולא יפריע לשאר בני הבית בהתנהלות שלהם במטבח. הפיתרון שמציעים בתמונה הוא גאוני בעיניי! מגירת התבלינים שבה צנצנות אחידות עם הכיתוב על המכסה ולא על הצד, כדי שלא תצטרכו לשלוף את הצנצנות על מנת לבדוק מה יש בפנים.

אחסון חפצים ארוכים

 

אחסון חפצים ארוכים במטבח

 

אמנם בתמונה מדובר במכחולים ולורדים, אבל גם את החפצים הארוכים במטבח, כמו כף עץ, פתחן בקבוקים ארוך, כף מחוררת ועוד ועוד, שבדרך כלל עושים בלגן במגירת הסכו"ם, אפשר לאחסן בצורה מקסימה ואסתטית במיכל קרמיקה מעוגל שתלוי על הקיר.

סידור מגירה

סידור מגירת הבלגן במטבח


ודאי גם לכם, כמו לי, יש את מגירת הבלגן: כל מה שלא יודעים איפה לשים – תוקעים שם. מכיוון שהתנאי העיקרי של סדר הוא שלכל חפץ יהיה מקום משלו, אפשר להתגבר על הבלגן במגירות בעזרת קופסאות קרטון בכל מיני גדלים, בלי מכסים – כמו בתמונה. פשוט מניחים כל דבר (גומיות, סלוטייפ, גפרורים וכל מה שחי במגירת המטבח) בקופסא משלו. פותחים את המגירה ומיד רואים מה יש בה, וחסל הבלגן. ככה גם לא שוכחים לקנות אם משהו נגמר, כי מיד רואים שהוא אזל מהקופסה שלו…

קופסאות לכל דבר

קופסאות במטבח

.

ובכן, אני מודה. יש לי חולשה לקופסאות פח. אני אוספת כל קופסא אחרי שהתכולה שלה נגמרת (כמו, למשל, השוקולדים של מקס ברנר) או סתם מבקשת שיביאו לי במתנה קופסאות פח בגדלים שונים. אם יש לכם במטבח מדף פתוח ואתם רוצים לשמור עליו דברים כמו מלח או קפה או עלי דפנה – אין כמו קופסאות פח. הן שומרות על התכולה שלהן בצורה מושלמת, לא נפגעות מלחות, מחום ומריחות של בישול, ויש להם לוק ממש חמוד. חוץ מזה, אני אישית אוהבת להגיש כמה שקיות תה מכל סוג שיש לי בבית בתוך קופסת פח יפה, כשאני מארחת. זה הרבה יותר כיף והרבה יותר אסתטי מאשר להגיש לשולחן חמש אריזות קרטון שונות של ליפטון וויסוצקי.

אחסון קטניות

אחסון קטניות במטבח

.

מכיוון שקטניות זה לא רק בריא, אלא גם ממש יפה (אפונה ירוקה, עדשים כתומים, גרעיני תירס צהובים… עושה הרגשה של סדרה אמריקאית על עקרות בית, נכון?), אני מציעה לאכסן אותם על מדף בתוך צנצנות זכוכית שקופות. אפשר להשתמש בצנצנות של קפה, למשל, אבל אפשר גם להשקיע קצת ולקנות כמה צנצנות יפות ותואמות. הרווח הנוסף – שמתי לב שכאשר אני רואה את הקטניות, ממש בא לי לבשל מהן משהו, וככה המשפחה זוכה לתזונה בריאה יותר, שזה כבר מעולה.

שיהיה לכם מעבר מוצלח וסידור נעים!

***

מוגש בחסות TDY Moving: הובלות במרכז בסטנדרטים אמריקאיים

tdy moving

דילוג לתוכן