כשבשאר העולם חוגגים את סוף, ותחילת השנה האזרחית בזיקוקים, רעש וצלצולים, רבים מבני ובנות ישראל הכשרים מצטרפים למסיבה. ומדוע לא? כולנו חיים על פי לוח השנה האזרחי כבר יובלות וזה אינו חג דתי. וחוץ מזה, לאיזה עוד עם מלבדנו ( ומלבד הסינים ) יש את האפשרות לחגוג שני ראשי שנה? זו סיבה למסיבה, ומסיבות, מעצם הוויתן, כוללות אלכוהול והרבה ממנו.

רגע לפני החמרמורת

 

לפני שניכנס לאיך נפטרים מהנגאובר, בואו נבחן לרגע את הנסיבות שהובילו אליו. יצאתם למסעדה, הלכתם למסיבה, לפאב, לבאר או מועדון. אם זה בראש השנה או בערב סתמי. והחלטתם שהערב אתם משחררים את הברקסים, או שהאלכוהול החליט עבורכם. אני בדעה שלכל אחד מותר וכדאי לפעמים לשחרר. להשתולל. החיים קצרים ושמפניה זה אליפות. רק דבר אחד חייבים לזכור, ולא מעניין אותי אם אני נשמעת כמו פרסומת ברדיו. לעולם, אבל לעולם, לא עולים על ההגה שיכורים, מבושמים או שתויים. זה רעיון גרוע וחסר אחריות. בשביל זה המציאו קווי לילה, נהגי מוניות וחברים שמעדיפים קפה על עראק.

אז שתיתם, ולא נהגתם. רק שבמקום להתעורר עם צל"ש על הכרית, אתם פוקחים את העיניים לכאב ראש מהסוג הגרוע ביותר. בשפה המאוד לא מקצועית קוראים לזה הנגאובר. תסמונת הבוקר שאחרי. הראש כואב, הבטן מתהפכת ואתם רואים כוכבים. אם כבר חגגתם את ראש השנה האזרחית כמיטב המסורת הזרה, או סתם ביליתם בערב של חול, בואו והתרשמו ממה שיש לעולם הגדול להציע כתרופה לחמרמורת (ותודה לאקדמיה ללשון).

תרופות להנגאובר

Source: visual.ly via Leah on Pinterest

 

מדעית, יש המסבירים את התופעה בהתייבשות, באיבוד נוזלים ומלחים בגוף כתוצאה מעומס אלכוהול במערכת או אפילו כתסמיני גמילה מאלכוהול. התיאוריה האחרונה הולידה לא מעט מסורות של שתיית כמות מתונה של אלכוהול בבוקר שאחרי, כתרופת נגד. ניסיתם? אני מעולם לא הייתי מסוגלת.

אז מה היה לנו?

1. אם נתחיל מהבית, בעלי נשבע בכל היקר לו שרוטב הביג-מק של מקדונלדס הוא התרופה האולטימטיבית. בנערותו עבד אהובי בתחנת רדיו שחקרה את מרכיבי הכריך המפורסם ומסתבר שברוטב הספציפי הזה ישנם חומרים מונעי בחילה והקאה שמסדרים את קיבתנו כך שבשום אופן לא נרגיש רע בשעות שאחרי האכילה במזללה, וזאת בכדי להגן על מקדונלדס מתביעות. אז ניסיתי. וזה עובד. וגם אם לא, זה תרוץ לאכול המבורגר.

 

אוכל כתרופה לחמרמורת

Source: recipe.com via Katharine on Pinterest

 

2. הקישור הבא מסביר כיצד להכין משקה מרענן מסוכר, לימון, צ'ילי, מים, ג'ינג'ר ומלח. נשמע מעניין ותומך בהחזרת המלחים בגוף. וגם אם לא, כל הצ'ילי והג'ינג'ר על הבוקר יעזרו לכם להתעורר ומהר.

משקה נגד הנגאובר

 

3. כבד לכם הג'ינג'ר על הבוקר? איכלו בננות! המינרלים בגוף מתרוקנים בהשפעת האלכוהול ובננות מלאות בהם (ובמיוחד בפוטסיום, אם רציתם לדעת).

בננות נגד חמרמורת

 

4. ואם בזול וזמין עסקינן, על דבר אחד מסכימים כל המקורות. מים! שתו מים, לפני ואחרי החגיגות. האלכוהול מייבש אתכם בצורה רצינית ומים יחזירו לכם את מה שאבד לכם. במיוחד אם תשימו בהם לימון.

שתו מים!

Source: best-veg.com via Mary on Pinterest

 

5. בחוץ לארץ קל למצוא משקאות ספורט מלאי אלקטרוליטים, המחקים את רמת המלחים הנמצאת בגופנו באופן טבעי. לטובתכם, הנה מתכון תוצרת בית, שירווה אתכם ויספק לכם את המלחים החסרים:

360 מיליליטר מיץ תפוזים טבעי

מיץ תפוזים כתרופה נגד חמרמרות

Source: bhg.com via Tamara on Pinterest

 

600 מיליליטר מים רתוחים מצוננים

כן, חמרמורת והנגאובר זה אותו הדבר...

Source: ideeli.com via Heather on Pinterest

 

חצי כפית מלח בדיוק

כפית מלח, והכי חשוב, לא לשתות ולנהוג!

 

מה הטעם של זה? בדיוק כמו שזה נשמע: מיץ תפוזים מדולל, עם מלח ברקע. רק שזה עוזר, מניסיון.

אז תחגגו, ושתו, ואל תנהגו. והדפיסו את הכתבה לבוקר שאחרי. לחיים!

אם שותים לא נוהגים!

Source: Uploaded by user via Amy on Pinterest

 

***

נכתב בחסות משרד עורכי דין לתעבורה משה רבי – מתמחה בתחום דיני התעבורה ועוסק בתחום זה מזה כ-20 שנה.

עורך דין תעבורה

דילוג לתוכן